Lea-rozhovor

Kočičí chůva Lea: „ Každá kočka je svým způsobem specifická osobnost.”

Lea je jedna z našich nejdéle působících chův. Mezi její záliby patří hudba, poezie, cestování, čtení. Adoptovala kocourka, kterému dělala chůvu a poskytla mu nový domov.

Leo, co ti přináší práce kočičí chůvy?

Je to jednoduše práce snů, která do mého života přinesla spoustu skvělých zážitků a nových kočičích kamarádů. Chtěla jsem vždy pracovat s kočkami, protože mě jejich přítomnost uklidňovala. Kočky jsou velmi inteligentní a suverénní bytosti, které mě nikdy nepřestanou fascinovat. Můj vztah ke kočkám byl a vždy bude vysoce pozitivní a přátelský.

Řekni nám více o tvých kočkách, které máš doma.

Doma mám momentálně kočičku Berušku a kocourka Boba. Beruška je hodně svérázná a divoká, protože pochází z nebezpečného prostředí. Je to zachráněná toulavá kočička, kterou našli hladovou ve stodole i se čtyřmi koťátky. Nejspíš byla v tu dobu ještě sama kotě. Poté, co se dostala do rukou záchranného spolku, tak adoptovala ještě další koťátka. Je to opravdu zasloužilá matka. K Bobovi jsme se dostali skrze našeho zákazníka Meow-sitting. Na čas se nastěhoval k nám domů, ale v průběhu té doby bohužel přišel o paničku a neměl se kam vrátit. Jelikož jsme si ho hned zamilovali, brali jsme to jako znamení, že Bob zkrátka musí zůstat s námi. Už si to bez něj nedovedeme ani představit. Bob je oproti Berušce daleko větší mazel. Rád se nechává nosit a chce být člověku stále nablízku.

Beruška
Beruška
Bob
Bob

Máš oblíbené kočičí plemeno?

Během své práce chůvy jsem se setkala s mnoha různými plemeny koček, ale nemám žádného favorita. Každá kočka je svým způsobem specifická a má svou osobnost.

Máš pro nás tip, jak si získat každou kočičku?

Je vždy důležité dát kočičce potřebný čas k tomu, aby si na vás zvykla, nechat ji samotnou určit tempo, jak a kdy se k vám přiblíží a začne s vámi navazovat bližší kontakt. Nabízejte jí společné hry a něco na zub, ale počkejte, až kočka udělá první krok.

Jaký máš názor na venkovní kočky vs bytové kočky?

Jako člověk z velkoměsta jsem spíše zastáncem toho, že by kočka měla být bytová. Pokud jí majitel poskytne dostatek prostoru, hraček a přístup k oknu, kočka může být v bytě velmi spokojená a navíc v bezpečí před venkovními nástrahami. Každopádně chápu, že na vesnicích je situace trochu jiná, a venkovní prostředí je tam pro kočku přirozenější.