Kočka sama doma

Jak dlouho vydrží kočka sama doma?

Ačkoliv má kočka ráda svůj klid, neznamená to, že nemá se svým majitelem žádné pouto. Právě naopak, kočky jsou na své majitele silně vázané, jenom to nemají zapotřebí dávat tolik najevo. Možná máte tedy strach, co samota s vaší kočkou udělá a zajímá vás, jak dlouho může být sama doma.

Kočka má pověst samotářky a ve většině případů si vystačí doma sama. Rčení „bydlím u své kočky“ se v mnoha případech potvrzuje. Přijde se pomazlit pouze, pokud zrovna ona chce. Stejně tak si ráda dopřává dostatek soukromí a spánku. I přesto je však zcela závislá na vás.

Kočka sama doma v pracovní den

Mnoho lidí si raději pořizuje kočku než psa, a to právě z toho důvodu, že pes se musí alespoň třikrát denně venčit a nemůžete ho opustit ani na jeden den. Kočka vydrží bez problému sama doma až 12 hodin. Tím jsou vyřešené běžné pracovní dny, kdy se domů vracíme až k večeru. I tak je ale třeba myslet na to, že se jedná o živého tvora, který bude zažívat chvíle nudy, smutku a osamění. Doporučujeme pořídit kočce do bytu dostatek hraček, škrabadlo, různá prolézadla a odpočívadla.

Kočka škrabadlo

Vydrží kočka sama doma přes víkend?

Pokud plánujete nechat kočku samotnou doma přes víkend, doporučujeme maximálně 24 hodin. V takovém případě je samozřejmostí dostatek čerstvé vody, jídla a čistý kočičí záchod. Zvažte však také zdravotní stav vaší kočičky, a to jak po fyzické stránce, tak i té psychické. Kočka, která je delší dobu sama, je náchylnější k náhlému onemocnění, které může vyvolat právě stres z vaší nepřítomnosti.

Pokud opravdu potřebujete nechat kočku doma přes víkend, od pátku do neděle, pořiďte jí profesionální kočičí chůvu z Meow-sitting, která kočičku zkontroluje, nakrmí, dá jí čistou vodu, vyčistí záchod a poskytne kočičce pomazlení a hru. Navíc vás bude informovat o tom, jak se kočičce daří a vy si můžete užít pohodový víkend bez obav o vašeho čtyřnohého miláčka.

Může být kočka týden sama doma?

Ptáte se, zda kočka vydrží sama doma týden? Odpověď zní: určitě ne. Nejen, že je nutné ji doplňovat krmení a čerstvou vodu, ale také čistit záchod. Navíc kočka kontakt s člověkem opravdu potřebuje a to obzvlášť, pokud ji máte doma jako jediného mazlíčka. Bude-li sama víc než 24 hodin, může jí samota přivodit až trauma. Opět doporučujeme zajistit kočičce hlídání od kočičí chůvy, která se jí bude dostatečně věnovat.

Co dělat, když máte doma kočičího seniora nebo kotě?

Počítejte s tím, že kotě vyžaduje více vaší péče a pozornosti než dospělá kočka. Kotě do 6 měsíců potřebuje krmit až 5x denně. Koťata navíc ráda poznávají vaši domácnost. Je dobré strávit s nimi co nejvíce času a dohlédnout na to, aby se jim nepřihodil nějaký úraz, nebo někde neuvízla. Pokud přesto potřebujete z bytu odejít, nejlepším řešením je zřídit kotěti speciální místnost, kde nebude nic, co by mu mohlo ublížit. Pouze voda, jídlo, záchod a hračky. 

Podobně je to se starší kočkou, která nemá ráda velké změny a je zvyklá, že vás má neustále poblíž. Snažte se s kočičkou strávit co nejvíce času a dopřát jí láskyplné stáří. Samozřejmě občas se stane, že musíte jet na služební cestu nebo chcete jet na dovolenou. V takovém případě jí zařiďte spolehlivé hlídání.
Naše agentura Meow-sitting se snaží pro klienta zajistit vždy stejnou chůvu, která za kočičkou dochází pravidelně a zná její potřeby. Jak probíhá hlídání se dočtete ZDE, nebo nás kontaktujte a my rádi zodpovíme jakékoliv vaše dotazy.

Kotě