Chůva Jana z agentury Meow-sitting a její kočka Mia

Chůva Jana: „Kočky jsou fascinující.“

Jana je jedna z našich skvělých chův, které se starají o vaše kočky během vaší dovolené. Jana má moc milou povahu a naši kočičí i lidští klienti si ji vždy okamžitě oblíbí. A my jsme moc rádi, že ji máme v našem týmu!

S Janou jsme si popovídali jak jinak než o kočkách.

Jani, jaké byly tvoje první zkušenosti s kočkami?

Vždy jsem byla fascinována kočkami a vždy jsem si přála mít doma kočičku. Jako malá holčička z paneláku jsem ji doma mít nemohla, ale při každé příležitosti (na chalupě nebo na návštěvách) jsem se motala kolem všech zvířátek a hlavně kolem kočiček. Celé dny jsem vydržela lákat polodivoké venkovské kočky, aby si se mnou pohrály nebo se nechaly pochovat.

Jana jako malá holčička krmí zvířátka.
Jana vyhledávala společnost zvířat už jako malá holčička.

Kam se tvoje zkušenosti s kočkami od té doby posunuly?

Více než rok pracuji jako profesionální kočičí chůva. Bylo mi potěšením do dnešního dne pečovat o desítky milých kočičích klientů. Doma jsem pečovala postupně o tři kočičky.

I po těch nasbíraných zkušenostech, stále tě kočky fascinují tak jako v dětství?

Ano, myslím si, že kočky kromě toho, jak jsou milé, krásné a přítulné, jsou také velmi chytré a mají to v životě dobře zařízené. Z jakýchsi nevysvětlitelých důvodů si kočky dokaží velmi mnoho lidí „omotat kolem tlapky“ a zajistit si tak dostatek jídla, bezpečí a lásky. Kočky jsou zkrátka fascinující. Kočičí předení a uhrančivý pohled kulatých očí odzbrojuje lidi již od pradávna. Zároveň si každá kočka sama určuje, koho a na jakou dobu poctí svou náklonností.

A jaká kočka tě poctila tím, že s tebou sdílí jednu domácnost?

Mia (resp. Amelie),  je to po dvou kočičkách, které adoptovaly mne a moji rodinu, první kočička, která je doopravdy moje. Byla pod vánočním stromečkem jako skutečné překvapení a je jedním slovem úžasná. Doma mne téměř na každém kroku doprovází a na kočku je hodně upovídaná. K cizím lidem je nedůvěřivá, ale nás doma jakožto svoje lidi vzala na milost a dovolila nám sdílet s ní domov a láskyplně o ni pečovat. Na oplátku na nás vesele cvrliká (dřív jsem netušila, že to kočičky dělají) a otírá se o nás nebo se k nám spokojeně přitulí. Smířila se i s přítomností rozpustilého a neúnavného štěněte. Dokonce to vypadá, že Mia má to neustálé vyjadřování psí náklonnosti (okusování kočičí hlavy psími zuby) skutečně ráda.

Dnes tedy žiji svůj splněný dětský sen a každý den znovu žasnu, jak je krásné mít doma takového milého kočičího společníka.

Jany kočka Mia a švýcarský ovčák Benett

Jany kočka Mia se štěnětem švýcarského ovčáka Benett.

Mia je kočka domácí, je právě toto “kočičí plemeno” tvoje nejoblíbenější?

Kočka Mia meow chůvy Jany

            Mia je opravdová krasavice.

Každá kočka či kocour je osobnost sama o sobě a je jedinečná. Ať se jedná o majestátného mainského mývalýho kocoura, který nevyhnutelně připomíná skutečnou šelmu (rysa či lva), nebo o nahatého Sphynxe, který se k Vám tulí jako malé dítě (aby se zahřál), či o obyčejnou a přece neobyčejnou domácí kočku, která nakonec může být tou nejvíce kočkovitou kočkou ze všech kočičích plemen.

Jaký je tvůj nejsilnější kočičí zážitek, ať už soukromý nebo profesní?

To je velice těžké vybrat. Mým nejsilnějším soukromým kočičím zážitkem byl okamžik, kdy vystresované malé kotě, které jsem našla pod stromečkem, po několika hodinách mých pokusů o péči konečně začalo poprvé spokojeně vrnět. Nejsilnějším profesionálním kočičím zážitkem bylo zřejmě hlídání hendikepovaného koucourka plemene Sphynx – většího mazlíka jsem zatím nepoznala. Ale všechny zážitky s kočičkami jsou úžasné a obohacující. Velkou radost mám například vždy, když se zpočátku velmi plachá kočička nakonec přijde pomazlit. A také vždy, když mne kočičky při mém příchodu mile vítají a vypadají potěšeně z mé přítomnosti.

Jaká je tvoje taktika na získání si důvěry právě takových plachých kočiček?

Nevnucovat se, tiše mluvit, nechat si očichat ruku, případně kabelku 🙂 a nabídnout lákavé dobrůtky nebo hračku, které nejde odolat.

Jani, jaký je tvůj názor na kastraci koček?

V první řadě je kastrace důležitá proto, aby nebyly plné útulky či ulice nechtěných koťat. I pro samotné kočky a kocoury, kteří nejsou chovní, je kastrace dle mého názoru vhodná. Kočky a kocoury potom tolik netrápí jejich touhy, neznačkují po bytě a nemají škrábance z bojů s ostatními konkurenty na poli lásky.

Dnes je možná ještě diskutovanější otázkou než kastrace to, zda by měly mít kočky přístup ven nebo být chovány pouze v bytě. Jaký je tvůj pohled?

Pobyt venku může být pro kočky velmi rizikový. Přesto si myslím, že kočka, která má možnost chodit ven, tráví svůj čas přirozeněji. Zároveň se ale také domnívám, že „bytové“ kočky nijak nestrádají, pokud mají doma dostatek vyžití a mohou okolní svět sledovat například z okna se zajímavým výhledem.

Nechte si pohlídat svou kočičku během vaší dovolené

Moc děkujeme za úžasné hlídaní našeho Felixe. Díky videu z každého dne jsme věděli, že se náš kocour má skvěle a nic mu nechybí. 😺 Paní Bauerová s ním dokonce chodila i na jeho oblíbené procházky ❤️.

Ivo a Radka
16.3.2024
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Naprostá spokojenost s hlídáním naší Bublinky .
Skvělý každodenní report a info o tom jak vše probíhalo a jak na tom mazlík je,
včetně fotek a videí.
Naprosto skvělá chůva .
Všem vřele doporučuji .

Michal Nouzák
24.6.2023
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Službu Meow – sitting využíváme opakovaně již několik let a díky ní máme možnost prožít dovolenou v naprostém klidu.
O naše kočičí holky je vždy skvěle postaráno a paní Jana si dokázala získat a umazlit i našeho největšího stydlína, který při jakékoliv návštěvě
neopouští bezpečný úkryt pod pohovkou :-). Po každém návratu máme pocit, že našim miláčkům nijak zvlášť nechybíme a že jim vlastně narušíme domácí pohodičku 🙂
Oceňuju též výbornou komunikaci, vstřícnost a profesionalitu a rozhodně budu využívat služeb Meow – sitting i nadále.

Jana Špačková
8.6.2023
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Když jsem hledala před dovolenou hlídání koček, nikdy by mne nenapadlo, že tato služba může být tak skvělá. Naší chůvou byla paní Jana Bauerová. Je to velmi milá paní s kočičí duší, která evidentně zvířata miluje a podle toho vypadá její dokonalá péče o ně. Z každé návštěvy nám posílala fotografie a videa, včetně podrobného popisu, jak se kočky mají. Naše kočky, které běžně před každou návštěvou utíkají, si chůvu oblíbily tak, že i ty nejplašší vyhledávaly její přítomnost. Po návratu jsme je našli naprosto spokojené, evidentně o ně bylo výborně postaráno. Služby paní Jany mohu všem vřele doporučit. Ráda využiji hlídání od Meow-sitting znovu.

MVDr. Iveta Lubeníková
27.11.2022
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Jsem ostuda, k recenzi na hlídání jsem se od roku 2019 dostala až teď, když jsem psala recenzi na letošní hlídání, takže se tímto paní Janě omlouvám, protože ona je ta, díky které služeb Meow-sitting využíváme pravidelně!!

V roce 2019 nám paní Jana hlídala Becky po dobu naší letní dovolené a byli jsme nadšení jak my, tak naše tvrdohlavá a svérázná číča, která je prostě kočka s velkým „K“.

Servis, péče, ochota a vstřícnost paní Jany nás utvrdila v tom, že kdykoli potřebujeme hlídání, už nezkoušíme hledat mezi známými, kamarády atd., ale rovnou se obracíme na tuto agenturu.

Meow sitting je záruka spokojené kočky a spokojená kočka=spokojený páníček.

Jani, Děkujeme, že jste nám ukázala, že se dá dovolená užít i s mazlíčkem, který zůstal doma sám!!

Pevně doufám, že se ještě setkáme 🙂

Katka a Becky

Kateřina Nečasová
3.8.2021
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Moje dva chlupáčky, Sněhulku a Arčího, hlídala milá a úžasná paní Janička Bauerová. Velmi laskavá a milá dáma, která kočičkám rozumí a má pochopení pro jejich vrtochy. Po 5 dnech hlídání mě vítaly mé spokojené kočičí lásky a doma žádná katastrofa ani protestní loužička. Jsem moc vděčná, že meow-sitting poskytuje tak báječné chůvičky. Paní Janička mi každý den poslala fotky nebo krátké video, až měl z toho člověk slzu v oku, jak to krásně zvládají a je o ně hezky postaráno. Určitě vřele doporučuji. Nyní jsem bez obav, když musím odcestovat, kdo se mi o ně s láskou postará ❤️

Eva Jandíková
15.8.2020
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová

Ze služby Meow-sitting jsem byla nadšená od úvodní schůzky až po vrácení klíčů. Paní Jana je velmi milá a spolehlivá, je vidět, že má kočičky opravdu ráda a o tu naši se také v době dovolené skvěle postarala. Navíc jsem dostávala pravidelné vyčerpávající zprávy o tom, jak se kočička má. Vřele každému doporučuji, pode mě nejlepší způsob, jak zajistit kočičku během dovolené. Moc děkuji!!!

Petra
11.6.2019
Kočku/y hlídala chůvaJana Bauerová